Skorzystaj z Funduszy Europejskich
Opolskie Gościnne - Wsparcie integracji społecznej obywateli państw trzecich
Nasza oferta
Szeroki wybór kursów
Wybierz kursy stacjonarne lub online, indywidualne lub grupowe na odpowiednim dla Ciebie poziomie
Lekcje on-line
Skorzystaj z możliwości nauki bez wychodzenia z domu, jakość kursów online w naszej szkole nie ustępuje tradycyjnym metodom nauczania
Zajęcia indywidualne
Skuteczna nauka języka w możliwie najkrótszym czasie
Przygotowanie do egzaminów
Przygotowanie do egzaminu państwowego (poziom B1 - C1)
Letnie kursy
Zajęcia, wycieczki, wypoczynek, rozrywka, integracja
Dla kandydatów na studia
Przygotowanie kandydata do egzaminu z języka polskiego na odpowiednim poziomie lub do rozmowy kwalifikacyjnej
YouTube
Przydatne informacje na naszym kanale
Kursy dla firm
Kursy dla specjalistów z różnych dziedzin (medycyna, kosmetologia, biznes itp.)
Tłumaczenia
Tłumaczenia dokumentów i stron internetowych
O nas
PolskiStart – Zawsze dążymy do najlepszych rezultatów. Naszym priorytetem jest jakość, szybkość i komfort nauczania. Mamy wszystkie niezbędne zasoby do skutecznej i szybkiej nauki języka polskiego na różnych poziomach zaawansowania.
Korzystamy z najlepszych i najnowszych materiałów dydaktycznych, stosujemy zarówno sprawdzone metody, jak i nowoczesne interaktywne sposoby nauczania.
Każdy uczeń może liczyć na indywidualne podejście dzięki małym grupom i profesjonalnemu podejściu nauczyciela. Skuteczne nauczanie to nasz główny atut.
Opinie uczniów
Yuliia
23.10.2022
Соня
23.10.2022
Yliia
23.10.2022
Ольга
23.10.2022
Yevhenia
23.10.2022
Tetiana
23.10.2022
Iryna
23.10.2022
Iryna
23.10.2022
Tetiana
23.10.2022
Yevhenia
23.10.2022
Napisz do nas
Telefon / WhatsApp
+48 731 000 164
kontakt@polskistart.pl
PolskiStart
Odpowiedzi na częste pytania
- Ułatwi komunikację i pozwoli znacznie poszerzyć koło znajomych;
- Da możliwość podjęcia nauki w Polsce;
- Sprawi, że będziesz pożądanym kandydatem na rynku pracy i będziesz mieć większe zarobki;
- Naukowo udowodniono, że znajomość języków obcych bardzo pozytywnie wpływa na pracę mózgu, spowalnia procesy starzenia się, poprawia pamięć i koncentracje;
- Mówienie w języku obcym pozwala lepiej zrozumieć zarówno kulturę innych państw, jak i swoją własną, jak pisał Johann Wolfgang Goethe: „Iloma językami mówisz, tylekroć jesteś człowiekiem”;
- Większą pewność siebie 💪😊
Przede wszystkim, należałoby zwrócić uwagę na własne podejście podczas nauki języka obcego, w tym przypadku polskiego.
Czy uczymy się regularnie? Czy zagadnienia gramatyczne zostały podane w naszym podręczniku w sposób klarowny i w pełni dla nas zrozumiały, czy może warto sięgnąć po inne materiały dydaktyczne? Jeżeli chodzi o czytanie, to nie mogę zgodzić się z tym, że powinniśmy dostosować poziom trudności lektury do naszego poziomu znajomości języka. Najważniejsze jest nasze zainteresowanie tematem, bo może ono służyć dobrą motywacją do czytania i poznawania nowych wyrazów i zagadnień, nawet bardzo trudnych.
Oczywiście, warto słuchać podcastów i oglądać filmy/seriale w języku obcym, ale pamiętać o tym, że tylko to, co faktycznie wzbudza u nas odpowiednie emocje, ma szanse na skupienie naszej uwagi i zatrzymanie się w pamięci na dłużej. W nauce języka obcego ważne są także kompetencje nauczyciela, jego podejście i chęć przekazywania wiedzy we właściwy sposób. Czasem jest tak, że to właśnie nauczyciel jest w stanie „zarazić” nas miłością do kultury innego kraju, a zarazem i do języka, którego się uczymy.
Reasumując, przy opanowaniu nowego języka musimy uwzględnić fakt, że to nasza motywacja i zaangażowanie jest siłą napędową, która prowadzi nas do celu, a nie wybrana metoda czy podręcznik. Możemy nawet opracować własne metody uczenia się, ale pamiętać o systematyczności i weryfikacji naszych wyników.
Pierwsze pytanie, które należałoby sobie zadać, czy planuję iść na studia w Polsce?
Załóżmy, że twoja odpowiedź jest pozytywna. W takim razie powinieneś podejść do matury w Polsce. Oczywiście, jeśli już masz ukończoną szkołę średnią na Ukrainie, zdałeś egzaminy „zewnętrzne” i otrzymałeś świadectwo dojrzałości, to nie musisz zdawać matury.
Świadectwo ukończenia szkoły średniej wydane na Ukrainie uprawnia do podjęcia studiów wyższych w Polsce. Świadectwo powinno być opatrzone Apostille i przetłumaczone na język polski przez tłumacza przysięgłego, jest to jeden z podstawowych wymogów miększości uczelni wyższych w Polsce. Jeżeli nie ukończyłeś szkoły średniej na Ukrainie, należy podejść do matury w Polsce.
Maturzysta musi obowiązkowo przystąpić do trzech egzaminów pisemnych: z języka polskiego, matematyki i z języka obcego nowożytnego (obligatoryjnych na poziomie podstawowym, chętni mogą je zdawać także na rozszerzonym) i do jednego pisemnego egzaminu z przedmiotu do wyboru, zdawanego na poziomie rozszerzonym (chętni będą mogli przystąpić do większej liczby egzaminów, maksymalnie do pięciu takich egzaminów).
Obowiązkowe są też dwa egzaminy ustne: z języka polskiego i z języka obcego nowożytnego.
Żeby zajęcia online miały porównywalne efekty do zajęć stacjonarnych, należy trzymać się określonych zasad, o których zawsze pamiętamy w naszej szkole.
Przede wszystkim, zajęcia praktyczne powinny odbywać się w małych grupach (maksymalnie do 10 osób). Ta zasada pomaga zaangażować w proces uczenia się całą grupę i każdy z uczestników zajęć ma możliwość zabrania głosu.
Drugim ważnym warunkiem jest czas trwania zajęć, nie może być on dłuższy niż 60 minut, przy czym, warunkiem uzupełniającym jest także zmiana rodzaju aktywności podczas zajęć w celu lepszego skupienia uwagi.
Trzecim warunkiem jest używanie przez nauczyciela właściwych narzędzi i technik podczas zajęć online, które oczywiście różnią się od stosowanych na zajęciach stacjonarnych.
Nie będzie dla nikogo zaskoczeniem fakt, że jednym z najważniejszych czynników podnoszących poziom zajęć jest zaangażowanie i motywacja ucznia, więc ze swojej strony staramy się dobrać takie tematy i materiały edukacyjne, które będą interesowały i motywowały ucznia w zależności od wieku, rodzaju działalności etc.
Uwzględniając oczywisty fakt, że szybkość uczenia się zależy zarówno od czynników zewnętrznych, jak i indywidualnych zdolności ucznia, proponujemy zapoznać się z sugerowaną liczbą godzin niezbędnych do opanowania języka na poziomach podstawowym i średniozaawansowanym podaną w ROZPORZĄDZENIU MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 18 lutego 2011 r. w sprawie ramowego programu kursów nauki języka polskiego dla cudzoziemców.
Zgodnie z ww. dokumentem, liczba godzin dla grup cudzoziemców spoza europejskiego kręgu kulturowego i tych, których alfabet języka ojczystego nie jest oparty na alfabecie łacińskim, wynosi:
Poziom podstawowy A – 100 godzin (A1 – 50, A2 – 50)
Poziom samodzielności B – 100 godzin (B1 – 50, B2 – 50)
Łącznie: 200 godzin